Yaşam

12 Haziran 2023: Vitrinde okuyucularını bekleyen yeni kitaplar

Özel içerik

Yeni kitapların heyecanını ancak kitapseverler bilir. Bunun için yeni çıkan ve raflarda yerini almış kitaplardan oluşan bir okuma listesi hazırladık.

İyi okumalar dileriz…

Ölüm ve Ölmek Üzerine

Ölüm ve Ölmek Üzerine; Ölümcül hastalar, aileleri ve onlara hizmet veren sağlık çalışanları için yol gösterici, yürek ve umut aşılayan bir kitap…

Sayfa: 376

Tek Meyve Portakal Değildir

Dünya edebiyatının en güçlü feminist seslerinden biri olan Winterson, bu yarı otobiyografik, yarı fantastik romanıyla anlamak istemediğimiz en temel sorunlardan birine tatmin edici bir sonuç çıkarıyor: Nihayetinde yakın çevrenin beklentileri göz ardı ediliyor. onlara ve “Her şeye rağmen” Kendini istediği gibi inşa ediyor. Aynı zamanda o kadar pahalı olabilir ki, doğuştan gelen sevilme ve kabul edilme isteklerini göz ardı eder.

Sayfa: 192

Mantık ve Bilim Teorisi Üzerine

Tepeden tırnağa patlayıcılarla dolu bir matematikçi; aklı başında ama kararlı, cüretkar değil, iyimser değil. Bu bir kahraman değilse, o zaman kahraman kim? Georges Canguilhem. Matematikte olduğu gibi deneyim, belirli bir ‘ritim’ çerçevesinde, kurallara dayalı olarak mümkündür. Fransa’nın işgaline “mantığın sonucu” bir direnişle karşılık veren Cavaillès, 1944’te Naziler tarafından kurşuna dizildi. rasyonel felsefe

Sayfa: 88

Yaşadığımı Söylemek İçin Ne Yapmalıyım?

Bir hayat okuması…

Sayfa: 150

Cumhuriyetin 100 Günü: Devrimin Ayak Sesleri

Emrah Safa Gürkan, Cumhuriyetin 100 Günü – Devrimin Ayak Sesleri ve Cumhuriyetin 100 Adı – Büyük Devrimin Portreleri’nde bir şeyi kesin görmemize yardımcı oluyor.

Sayfa: 400

Babamın Yeri

Babamın Yeri, bir erkeğin hem toplum hem de kızı gözünde “yerini” irdeleyen, son derece bireysel bir konuyu evrensele çevirerek, tereddütsüz, sade bir üslupla aktaran bir metindir.

Sayfa: 72

kumru-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu