Ekonomi

ABD enflasyon verileri öncesi kripto para piyasaları nasıl hareket ediyor?

Investing.com – Kripto para piyasaları bugün dikkatle izlenecek ABD enflasyon verileriÖncesinde biraz pozitif yatay konumdadır.

bitcoin (BTC), diğer yüksek sermayeli altcoinleri geride bırakarak %2’nin üzerinde değerlenme ile 17.400 bandında hareket ediyor. BTC, bugünkü yükseliş hareketiyle birlikte 30 Kasım’dan bu yana dirençle karşılaştığı 17.200 dolar fiyatının üzerinde süreci görmeye başladı.

Ethereum %2’ye yakın değer artışı ile pozitif ivmesini korurken, 1.300$ limitine ulaştı. İlk 10 kripto paranın ortasında yer aldığı anın prestijiyle BNB, negatif hareket eden tek kripto para birimi olarak kayıtlara geçti. BNB, Binance Dün fiyatta yaşanan %3’lük kaybın ardından olumsuz söylentilerin de etkisiyle bugün %2,5’lik düşüşle 270 doların altında yer alıyor. Öte yandan BNB, günün ilk saatlerinde 255 dolara kadar düştükten sonra bir miktar toparlandı.

Altcoin piyasası bekleme modunda

Diğer altcoinler düşük fiyat artışlarıyla devam ediyor. MATİKve XRP%1 bandında yükselirken ADA, fiyatta yarım puanlık bir artış gördü, DOGEsabit kaldı.

İlk 100 kripto para biriminden 66’sı dünkü fiyattan yüksek olsa da kârlar sınırlı görünüyor. Buna göre bugün en yüksek değer artışına sahip ilk 5 kripto para birimi; YAPARIM(%5,9), BİLDİRİM(%4,2), CRV(%4,1), BCH(%3,55) ve GMX(%3,5).

Ayrıca ilk 100’deki sert düşüşler de bugün söz konusu. Binance ile ilişkili Trust Wallet Token ( TWT), son 24 saatte %20 kayıpla 2 dolar sınırına geriledi ve şu anda ilk 100. 70. sırada en çok kaybeden kripto para konumunda. USDN Öte yandan, %11 düşüşle 0,72 dolardan işlem görüyor. BNB bugün ilk 100 içinde en çok düşen kripto paralar arasında 5. sırada yer alırken %6 düşüşle onun önünde yer alıyor. MAYMUNve %4 düşüyor KEKvar.

Toplam piyasa değeri şu an prestij olarak 855 milyar dolardır. Son 24 saatteki ortalama işlem hacmi önceki günlere göre bir ölçü artışla 40 milyar doların üzerine çıktı.

ABD enflasyon verileri 16.30 CEST’de açıklanacak. Bilgilerin açıklanmasıyla birlikte kripto para piyasalarında volatilitenin artması beklenirken, beklentinin üzerinde açıklanabilecek bir oran varlık fiyatlarının olumsuz fiyatlanmasına yol açabilir.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu