Haber

AFAD Gönüllüleri İçin Antalya’da Enkaz Tatbikatı Yapıldı

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde AFAD İl Koordinatörlüğü başkanlığında enkaz sondajı yapılarak AFAD gönüllülerine eğitim verildi.

AFAD Antalya İl Koordinatörü Kamil Deniz liderliğindeki Antalya AFAD ekibi, Gazipaşa’da AFAD gönüllülerine eğitim amaçlı Cumhuriyet Mahallesi’ndeki enkazda tatbikat yaptı. Tatbikat öncesinde AFAD ekibindeki eğitmen, enkazda kullanılan malzemeler ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgi vererek, aletler üzerinde uygulamalı bilgi aktarımı gerçekleştirdi.

37 AFAD gönüllüsü katıldı

AFAD Antalya İl Koordinatörü Kamil Deniz, ilçede bu tür değerli tatbikatların yapılmasının çok önemli olduğunu vurgulayarak, her vatandaşın makul bir şekilde bilmesi ve olası durumlarda kullanması gereken bilgileri aktararak önemli konulara vurgu yaptı. AFAD gönüllü listesinde 50 kişinin bulunduğunu ve tatbikata toplam 37 kişinin katıldığını belirten AFAD Antalya İl Koordinatörü Kamil Deniz, gönüllülere tatbikata gösterdikleri hassasiyet ve ilgiden dolayı teşekkür etti.

Eğitimin ardından sınav yapılacaktır.

Zeliha Tuncer Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ev sahipliği yaptığı okul bahçesinde de tatbikat yapan gruplar, bahçede çadır kurarak bugün verilecek yangın eğitimine hazırlandı. Ekipler cuma günü ilk yardım eğitimi verecek, ardından verdikleri eğitimlerle ilgili sınava girecek ve dereceye girenlere ödüllerini verecek.

“AFAD gönüllülerini olası durumlara hazırlıyoruz”

AFAD Gazipaşa İlçe Koordinatörü Sıtkı Altuner, “İlçemizde ilk kez gerçekleştirilen enkaz tatbikatına ilgiden çok memnunuz. AFAD Antalya İl Koordinatörümüz Sayın Kamil Deniz’e teşekkür ediyoruz. Gönüllülerimizin olası durumlara karşı bilgi donanımlarını her gün ve olay anında geliştirerek, “Onlara ne yapmaları gerektiğini uygulamalı bir şekilde göstererek öğretiyoruz. AFAD gönüllüleri her geçen gün büyümeye devam ediyor. Gönülden emeği geçen eğitimcilerimize teşekkür ederiz.” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu