Haber

AK Parti’den Subaşı: “Muhalefet Türkiye’nin savunma hamlelerini engelleyemeyecektir”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, muhalefetin Türkiye’nin savunma hamlelerini engelleyemeyeceğini, savunma sanayiinde tam bağımsızlık sağlanana kadar çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Subaşı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, basın mensuplarına çalışma hayatlarında başarılar diledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Sakarya Arifiye’de Türk Silahlı Kuvvetlerine Yeni Nesil Fırtına Obüsleri Teslim Törenine katıldığını hatırlatan Subaşı, AK Parti iktidarında savunma sanayi ve hemen her alanda yerli üretimi artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Muhalefetin tank palet fabrikasının verildiğini iddia ettiğini belirten Subaşı, “Gaziler meclisimizde özellikle dünkü törenden sonra bu sözleri söyleyenleri vicdanlarına bırakıyorum. Çünkü onlar özür nedir bilmiyorlar. Muhalefet, Türkiye’nin savunma hamlelerini engelleyemeyecektir, “Bunu yapana kadar çabalarımız devam edecek. Kararlılığımız ve kararlılığımız bu yöndedir. Muhalefetin engellemelerine rağmen bu çalışmaları yürüteceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

“CHP’nin SİHA’ları önlemek için gazi meclisimize verdiği önergeleri unutmadık. Bu önergeleri seçim zamanı milletimize göstereceğiz.” Subaşı, “Nerede bir terörist cenazesi varsa, Sezgin Tanrıkulu ve Bayraktar’ın sahiplerinin iktidara geldiklerinde yaptıkları açıklamaları unutmadık.

Subaşı, Cumhur İttifakı olarak 2023 seçimlerini kazanarak başta savunma sanayi olmak üzere her alanda kazanımlarını sürdüreceklerini kaydetti.

kocakoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu