Yaşam

Avrupalı ​​öğrenciler Türk kültürünü tanıyor

11 ülkeden öğrenciler Gençlik Merkezi’nde

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi, Akdeniz Üniversitesi Avrupalı ​​Öğrenciler Forumu (AEGEE) tarafından düzenlenen proje kapsamında yabancı uyruklu öğrencileri ağırladı. Gençlik Eğitim Merkezi’nde öğrencilere Türk kültürü, adetleri ve yöresel oyunlar tanıtıldı.

Akdeniz Üniversitesi AEGEE topluluğu tarafından düzenlenen Yaz Üniversitesi Projesi’ne katılan 11 ülkeden 23 yabancı öğrenci, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’ne konuk oldu. İngiltere, Macaristan, Polonya, İspanya, İtalya, Hollanda, Sırbistan, Avusturya, Belçika ve Rusya gibi farklı ülkelerden gelen 23 yabancı öğrenci hem Antalya’yı keşfetme hem de Türk kültürünü tanıma fırsatı buluyor.

AVRUPA GENÇLERİ HALAY ÇEKTİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi öğrencileri merkezde düzenlenen etkinliklerde keyifli vakit geçirdiler. Önce yabancı uyruklu gençlere yöresel oyunlar tanıtılırken daha sonra zeybek, horon, halay ve Kafkas oyunları birlikte oynandı. Antalyalı gençler yabancı gençlerle birlikte vakit geçirerek hem yabancı dillerini geliştirme hem de yeni kültürler öğrenme fırsatı buldu.

ANTALYA’DA OLMAK SÜPER

Proje kapsamında Antalya’da bulunmaktan çok memnun olduğunu söyleyen İspanyol öğrenci Rebeca Urouizu, “Türkiye’ye ilk defa geldim ve çok beğendim. Ortamımız çok hoş. Türkler dost canlısı insanlardır. Yöresel yemekleri ve dansları çok severdim. Dans ederken çok eğlendik. Farklı kültürleri tanımak ve deneyimlemek güzel” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu