Haber

Başöğretmen Atatürk Satranç Turnuvası başladı

Karabağlar Belediyesi tarafından 9. su düzenlenen Karabağlar Belediyesi Başöğretmen Atatürk Satranç Turnuvası, Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde başladı. 24 Kasım Öğretmenler günü hasebiyle düzenlenen turnuvada, 8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı ile 14 yaş ve altı olmak üzere 3 farklı kategori yer alıyor.
Atletler, teknik bilgilerin tekrar hatırlatılması sonrasında yerlerini aldılar. Karabağlar Belediye Lider Yardımcısı Yaşar İtimat Güngörmüş’ün açılış atılımını yapmasıyla turnuva başladı. Eşleştirmelerin 6 çeşit üzerinden İsviçre Sistemine nazaran yapıldığı turnuvada, birinci gün atletler birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

Ödül merasimi bugün

İki gün boyunca devam edecek olan satranç turnuvasında, her kategoride birinci üç dereceyi elde eden atletlere ve en âlâ dereceyi elde eden üç gruba kupa, en güzel dereceyi elde eden birinci 10 atlete da madalya verilecek. Her kategoride birinci tam altın, ikinci yarım altın, üçüncü çeyrek altın alırken, bayanlarda birinci olan sportmenler DGT 2010 Satranç Saati, iki ve üçüncü olan atletler da satranç kadrosu alacak.

Karabağlar Belediyesi Başöğretmen Atatürk Satranç Turnuvası’nın müsabaka yöneticiliğini NA Rıfat Demir, başhakemliğini de IA Emin Yasa Altun yapıyor. Hakem heyeti olarak FA Çetin Karaman, NA Yüksel Tosunoğlu, VİLAYET Orhan Candar, VİLAYET Övgü Otomobilci Yiğit, ADAY Sevinç Aslan Açıkgöz, ADAY Ali Metin Dülger, ADAY Ferdi Harmankaya vazife alıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu