Ekonomi

Bitfinex’in 105. Alpha Raporu: “Makroekonomik faktörler Bitcoin için belirleyici olabilir”

Investing.com – Kripto borsası Bitfinex tarafından yayımlanan 105. Alpha Raporu’nda Bitcoin ETF’lerinin kripto paraya sağladığı istikrar, Türkiye’de kripto varlık yasa tasarısının Meclis’e sunulması ve SEC’in spot Ethereum ETF’leri üzerinde duruldu.

Bitfinex Alpha Raporu’nda Bitcoin’in Nisan ayından bu yana devam eden kısa vadeli görünümü yorumlandı. Bitcoin ETF’lerine yönelik fon akışının son haftalarda pozitife dönmesine bağlı olarak BTC’nin 55.000 dolara doğru gerileyen fiyat seviyesinden gelen hızlı alımların ardından genel görünümün yeniden pozitife döndüğü vurgusu yapıldı.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Bitcoin ETF talebi kripto para istikrarını destekliyor

Bitcoin ETF’leri spot ETF ticaretinin Ocak ayında başlamasından bu yana 12,6 milyar dolar fon topladı. Bu, Bitcoin’in istikrarlı bir finansal varlık olduğuna dair güveni artıran bir gelişme olarak kabul edildi. Raporda uzun vadeli yatırımcıların son bir aylık süreçte satış yapmadığı ve yeni büyük yatırımcıların 60.000 dolar bandında önemli miktarda alımlar yaptığı üzerinde duruldu. Buna göre 60.000 dolar seviyesi Blockchain işlemlerine göre önemli bir destek hattı olarak kabul ediliyor.

Diğer yandan Blockchain verilerinin değerlendirildiği raporda kısa vadeli yatırımcılarında arz paylarını yılbaşından bu yana %19’dan %26,1’e çıkardığı ve buna göre maliyet tabanının 61.046 seviyesinde olduğu belirtildi. Maliyet tabanı olarak görülen bu fiyat ise satışların tetiklenmemesi için korunması gereken önemli bir seviye olarak görülüyor.

Kripto varlık piyasası yasa tasarısı Türkiye gündemine girdi

Bitfinex’in 105. Alpha Raporu’nda Türkiye’de kripto varlık işlemlerini düzenleyen yasa tasarısının Meclis’e sunulması, kripto endüstrisi için önemli bir gelişme olarak gösterildi.

Kripto işlemlerinin denetimini Sermaye Piyasası Kuruluna bırakan yasa tasarısı, genel hatları itibarıyla kripto şirketlerine özel bir lisans sistemi ve genişletişmiş düzenleyici denetimleri sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu