Haber

Bulduğu yavru sincabı biberonla besliyor

İşlettiği odun deposunda ağacın altında bulduğu yavru sincabın sahibi olan Semih Kaya (26), sütü biberonla veriyor. Büyüyünce sincabı doğaya bırakacağını belirten Kaya, “Kendi kendine beslenebileceğinden emin olduktan sonra doğal ortamı olan Manisa Spil Dağı’na bırakacağım.”

Yunusemre ilçesinde işlettiği odun deposunda çevre düzenlemesi yapan Semih Kaya, 1 hafta önce ağacın altında sincap buldu. Annesinin alması için bulunduğu yerde hareketsiz duran yavru sincaba dokunmayan Kaya, gün içinde incelediği hayvanın akşam saatlerine kadar aynı yerde beklediğini gördü. Hava kararınca Kaya sincabı evine götürdü. Yavru sincabın sahibi ve beslenmesi hakkında araştırma yapan Kaya, onu biberona doldurduğu sütle besliyor.

Sincabı yanında tuttuğunu belirten Kaya, “Dükkânımı açtığımızda çevre düzenlemesi yaparken depomuza dikilen ağaçların altında bir sincap gördüm. ‘Annesi var, o var’ diye müdahale etmedim. Bebeğini elinden alıyor’ Hatta ‘Yuvası vardır belki’ diye diktiğimiz meyve ağaçlarımızı bile inceledim. Emin olduktan sonra doğal ortamı olan Manisa Spil Dağı’na bırakacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu