Haber

Büyükçekmece Belediyesi’nde rüşvet operasyonunda başörtülü kadına saldırının görüntüleri ortaya çıktı

Büyükçekmece Belediyesi’nde rüşvet operasyonunda başörtülü kadının boğularak sözlü hakarete uğradığı anlara ait görüntü ortaya çıktı.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Büyükçekmece Belediyesi’nde çalışan işçiye yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında gerçekleştirilen operasyon sırasında, bina dışında bir grup belediye çalışanı polise ve gazetecilere tepki gösterdi.

Bu arada başörtülü kadının boğularak sözlü hakarete uğradığı anlar da cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Olayı gerçekleştiren şüphelinin, A Haber muhabiri Ahmet Nazif Vural ve kameraman Hüseyin Koçak’ı darp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Serhat A. olduğu öğrenildi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Önce bir basın çalışanına yapılan alçak saldırı, ardından başörtülü vatandaşımıza anlatılamaz hakaretler. Çağ dışı olana karşı mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz.” Şehit ailelerimize, kadınlarımıza, azizlerimize zehir kusan zihniyet.Hakarete uğrayan vatandaşlarımızın tüm yasal haklarını “Bu süreçte yanınızda olacağız.” sözlerini kullandı.

Operasyon

Belediyedeki imarla ilgili konularda rüşvet aldıkları iddiasıyla “nitelikli dolandırıcılık”, “rüşvet” ve “resmi evrakta sahtecilik” kabahatleri nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında gerçekleştirilen operasyonda, aralarında 22 kişi de bulunuyor. Büyükçekmece Belediyesi NS İmardan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı ve Planlama ve Şehircilik Müdürü A.Ç. Şüpheli gözaltına alındı.

Belediye binasında gözaltına alınan bazı şüphelilerin odaları aranırken, binaya getirilen şüphelilere alkış ve sloganlarla destek veren belediye çalışanı, zaman zaman polis ekiplerine ve basın mensuplarına tepki gösterdi.

A Haber muhabiri Vural ve kameraman Koçak, arbede sırasında darp edildikleri gerekçesiyle savcılığa şikayette bulunurken, şüpheliler Emre Ö, Serhat A. ve Yunus Emre Ç ise “kasten yaralama” suçundan gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu