Teknoloji

ChatGPT, Yeni Modeli GPT-4o ile Yüz İfadelerini Okuyabiliyor

OpenAI Baş Teknoloji Sorumlusu Mira Murati, ChatGPT yeni sürümü GPT-4o herkes için ücretsiz olacağını duyurdu!

OpenAI dün gerçekleştirdiği Spring Update etkinliğinde yeni model olan GPT-4o’yu tanıttı. Açıklanan bilgilerden en önemlisi yeni yapay zeka modelinin premium üyeleri için değil herkes için ücretsiz olarak kullanıma sunulacağı oldu.

Yeni Model GPT-4o öne çıkan özellikleri

GPT-4o, metin, ses ve görüntü üzerinde mantık yürütme özelliğine sahip olacak. Bu özellikler sayesinde Siri gibi Chat GPT ile gerçek zamanlı konuşabilecek ve neredeyse her şeyi yapabilecekseniz. GPT-4o geniş bir kullanım alanına sahip olan ve farklı ihtiyaçları karşılamak için çok yönlü yeteneklere sahip bir yapay zeka modelidir.

Yeni Model GPT-4o öne çıkan özellikleri

GPT-4o’nun en önemli özelliklerinden biri canlı konuşma yeteneğidir. Bu model, sesten sese konuşabilme özelliğine sahip olup, konuşmayı metne dönüştürmek yerine doğrudan ses olarak dinleyebilir.

OpenAI personeli, GPT-4o asistanına hızlı bir şekilde nefes alıp yaklaşıldığında, nefes alma tekniklerini geliştirmek için öneriler sunuyor. Ayrıca, karşıdaki insana “Sakin ol, sen bir elektrik süpürgesi değilsin!” gibi uyarılarda bulunuyor.

GPT-4o, aynı zamanda konuşma tanıma ve üretme yeteneklerine sahiptir, böylece kullanıcıların sesli komutlarını tanıyabilir ve doğrudan sesli yanıtlar sağlayabilir. Bu model, özelleştirilmiş görevler için eğitilmiş modellerle birleştirilerek, belirli ihtiyaçlara uygun çözümler sunabilir.

Yeni Model GPT-4o öne çıkan özellikleri

Dilbilgisi ve yazım hatalarını tespit edebilme yeteneği sayesinde, düzeltme önerileri sunarak metinleri daha iyi okunabilir hale getirebilir. Uzun metinleri özetleme ve ana fikirleri analiz etme becerisi de GPT-4o’nun önemli özelliklerindendir.

OpenAI GPT-4o Denemesi

haber-hozat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu