Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel KKTC’yi ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bulunduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhüman’ı ziyaret etti. Ziyarette Özgür Özel, CTP ile birlikte yer aldıkları Sosyalist Enternasyonal hakkında şunları söyledi: “Bundan sonra partiyi Sosyalist Enternasyonal’de temsil edeceğim. Sosyalist Enternasyonal’de Başkan düzeyinde temsilin de olacağını düşünüyoruz. konuya çok daha fazla önem verdiğimizi vurgulaması açısından önemli.”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla KKTC’yi ziyaret etti. Özel, ziyaret programı kapsamında CTP Genel Başkanı Tufan Erhüman ile parti genel merkezinde bir araya geldi. Ziyaret sırasında Özel’e; Kendisine, CHP Çalışma ve Sosyal Güvenlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşçıer, Dışişlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel ve İstanbul Milletvekili Namık Tan’dan oluşan bir heyet eşlik etti.

Ziyarette CTP Genel Başkanı Erhüman, “CHP ile birlikte Sosyalist Enternasyonal’de yer alıyoruz, dolayısıyla ilişkilerimizi iki kardeş parti düzeyinde geliştirmek her zaman arzu ettiğimiz bir şeydir. Bu vesileyle bizi son derece mutlu ediyor. Seni burada misafir ediyorum.”

CHP Genel Başkanı Özel şunları söyledi:

“Kongremiz, CHP’nin ikinci yüzyılındaki ilk kurultayıydı ve kongremizin Başkanı seçildikten sonra söz verdiğimiz gibi ilk ziyareti KKTC’ye yapmayı uygun gördük. Bugün anlamlı bir gün, 40. yıl ve Cumhuriyet Bayramı. Bu dönemde hem Kıbrıs’ta hem de tüm dış ilişkilerde biraz daha aktif olacağız, biraz daha CHP’nin iktidar yürüyüşüne destek veren bir çizgide olacağız, çünkü ilk kurultayımız Sivas Kongresi ve bize kurtuluş görevini verdi. 2. yüzyılın ilk kongresi bize bir an önce iktidara gelme görevini verdi ve bu iktidar yolunda etkili bir yürüyüş içerisindeyiz. “Bundan sonra partiyi Türkiye’de temsil edeceğim. Sosyalist Enternasyonal. Dolayısıyla Sosyalist Enternasyonal’de Genel Lider düzeyinde temsil edilmenin, soruna çok daha fazla önem verdiğimizi vurgulaması açısından değerli olacağını düşünüyoruz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu