Haber

Çorum Valisi Zülkif Dağlı, A Milli Kadın Futbol Takımı’nın maçını inceledi

Çorum Valisi Zülkif Dağlı, A Milli Kadın Futbol Takımı’nın UEFA Uluslar C Ligi 2. Grup’ta yarın Lüksemburg ile karşılaşacağı Çorum Stadyumu’nda incelemelerde bulundu.

Dağlı, ziyarette Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, İl Emniyet Müdürü Arif Pehlivan ve Altyapı ve Sporİl Müdürü Cemil Çağlar’dan hazırlıklarla ilgili bilgi aldı.

Vali Dağlı, basına yaptığı açıklamada vatandaşların maça ücretsiz gireceğini ancak Passolig üzerinden bilet almaları gerektiğini söyledi.

Dağlı, bugün maça girmek için 7 bine yakın taraftarın başvurduğunu, yarın sabah bu sayının 10 bini aşmasını beklediklerini belirtti.

Maçın saat 19.00’da başlayacağını hatırlatan Dağlı, maç günü Çorum Stadı’nın tamamen dolmasını beklediğini vurguladı.

TFF, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Çorum Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün gerekli hazırlıkları tamamladığını belirten Dağlı, “Stadımız maça her açıdan hazırlandı ve artık maç saatini heyecanla bekliyoruz. ilimizde ve Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle düzenlenen ilk milli maçtır.” “Bu anlamlı günde tüm Çorumlu hemşehrilerimizi maça davet ediyorum. Gelsinler, milli takımımıza destek versinler, inşallah maçımızı uyum içinde oynayalım.” dedi.

Stadın seyirci kapasitesinin 15 bin civarında olduğunu hatırlatan Dağlı, “İnşallah milli takımımıza destek verip, yabancı takımı da bu stadyumda iyi bir şekilde ağırlamak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Dağlı, Saat Kulesi’nin bulunduğu Hürriyet Meydanı’ndan vatandaşlara ücretsiz servis hizmeti vereceklerini de belirtti.

cinehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu