Haber

Depremde Oğlunu, Gelinini ve İki Torununu Kaybeden Anne: Yoklukları Çok Kötü

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta yaşanan depremde doktor oğlunu, gelinini ve iki torununu kaybeden Adeliye Semerci, “Fotoğrafları bile bulunamadı. Yoklukları çok kötü ve bunu asla unutamam.”

Onikişubat ilçesine bağlı Expo konteyner kentinde yaşayan 64 yaşındaki Adeliye Semerci, Azerbaycan Bulvarı Gökhan Abartmanı’nda yaşayan 23 yıllık doktor oğlu Ahmet Semerci (47) ile gelini Samar Semerci’yi kaybetti. torunları Meyer Semerci (5) ve Mira, 6 Şubat depreminde. Semerci’yi (2) kaybetti. Semerci, depremin ardından torununun cesedinin 8’inci günde, oğlunun cesedinin 9’uncu günde bulunduğunu, gelini ve diğer torununun ise 4 ay sonra evsizler mezarlığında bulunduğunu söyledi. Oğlunun yaşadığı evin yıkıldığını anlatan Semerci, “Evimiz merkezdeydi. Doktor oğlum daha önce Ankara Hacettepe Hastanesi Radyoloji Bölümü’nde uzman olarak çalışıyordu. 4 yıl sonra memleketine geldi. Kahramanmaraş’ta deprem oldu, depremde oğlum, gelinim ve iki torunum hayatını kaybetti.” Kaybettim. Bizim dairemiz birinci kat olarak belirtilmişti ama altında asma kat vardı. Oğlum buraya geleli 4 yıl oldu. Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde çalışıyordu. Yaşadığı ev çöktü. 3 saniyede çöktü dediler. Hepsini kaybettik. O binadan kimse sağ çıkamadı. ” söz konusu.

“Onların yokluğu korkunç ve bunu asla unutamam.”

Semerci, “Fotoğrafları bile bulunamadı. Yoklukları çok kötü ve bunu asla unutamam. Mülk düşünmüyoruz. Çok kötü günlerimiz oldu ve hep Maraş’taydık. Hiçbir yere gitmedik, hep oradaydık.” Mezarlıkta. Her şeyi canlı gördük. Geriye sadece fotoğraflar ve o kaldı.” “Mezarlığa gittiğimizde çantanın içindekileri görünce delirdim ve orada donup kaldım. Ellerim ve kafalarım sürekli binalardan sarkıyordu. Her şeyi merkezde yaşadık. Oğlum kimseye zarar vermezdi, o oldu. çok iyi bir insan” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu