Haber

Endonezyalı uluslararası öğrenci deprem bölgeleri için 100 bin liralık yardım topladı

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam eden Endonezyalı Farizah Farizah, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından yardım çalışmaları için harekete geçti.

Farizah, Endonezyalı öğrenci ve gönüllülerin katkılarıyla 100 bin liralık yardım topladı. Farizah, öncülüğünü yaptığı projede toplanan yardım bedelini deprem bölgelerinde kullanılmak üzere İHH İnsani Yardım Vakfı’na teslim etti.

“BİZ BİR ŞEYLER YAPACAĞIMIZI DÜŞÜNDÜK”

Farizah Farizah, Türkiye’nin dünyanın neresinde olursa olsun mazlumlara, mağdurlara ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak için çaba sarf ettiğini belirtti. “Tsunami olduğunda Türkiye’deki kardeşlerimiz de bize destek oldu. Büyük bir deprem oldu. Bu sefer Türkiye için bir şeyler yapalım dedik. Elimizden gelen desteği vermek istedik. Peygamber Efendimiz, “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” buyurmuştur. Bu düşünceyle harekete geçtik. Çalışmalarımıza destek veren herkese teşekkür ediyorum”söz konusu.

Bağışı teslim alan İHH İstanbul İl Başkanı Mehmet Kesn, bu bağışın manevi yönünün çok değerli olduğunu belirterek, Farizah Farizah ve çalışmalara destek verenlere teşekkür etti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu