Ekonomi

Energy Monster hissedarları için özel temettü açıkladı

SHANGHAI – Energy Monster olarak da bilinen Smart Share Global Limited (NASDAQ:EM), şirketin finansal sağlığını ve yatırımcılarına değer kazandırma taahhüdünü yansıtan bir hareketle hissedarlarına özel bir nakit temettü beyan etti.

Çin’de mobil cihaz şarj hizmeti pazarına liderlik eden tüketici teknolojisi şirketi, Yönetim Kurulu’nun adi hisse başına 0,015 ABD Doları veya Amerikan Depo Hissesi (ADS) başına 0,03 ABD Doları tutarında özel bir nakit temettüyü onayladığını duyurdu. Temettü almaya hak kazanan hissedarların belirlenmesi için kayıt tarihi 31 Mayıs 2024 olarak belirlenirken, ödemenin adi hisse sahipleri için 7 Haziran 2024 tarihinde veya civarında, ADS sahipleri için ise 14 Haziran 2024 tarihinde yapılması bekleniyor.

Bu temettü için toplam nakit dağıtımının yaklaşık 8 milyon $ olması beklenmektedir. Bu tutar, Energy Monster’ın bilançosundaki nakit fazlasından çekilecektir. Şirket, 30 Eylül 2023 itibarıyla nakit, nakit benzerleri, kısa vadeli yatırımlar ve kısıtlı nakit dahil olmak üzere yaklaşık 3,3 milyar RMB likit varlığa sahip olduğunu bildirdi.

Energy Monster, eğlence mekanları, restoranlar, alışveriş merkezleri ve ulaşım merkezleri gibi 1.189.000 ilgi noktasında (POI) 8,7 milyon güç bankası ile mobil cihaz şarj sektöründe önemli bir varlık oluşturmuştur. Kullanıcılar şarj hizmetine, güç bankalarını serbest bırakmak için şirketin dolaplarındaki QR kodlarını tarayarak erişiyor.

Bu makalede yer alan bilgiler bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu