Haber

Fransa, 28 İsrailli yerleşimciye yaptırım uyguladı

İngiltere ve ABD’nin ardından Fransa da işgal altındaki Batı Şeria’da Filistinlilere şiddet uygulayan aşırıcı İsrailli yerleşimcilere yaptırım uygulama kararı aldı.

Reuters haber ajansının haberine göre, Fransa Dışişleri Bakanlığı 13 Şubat Salı günü yaptığı açıklamada, “Fransa, Batı Şeria’da Filistinli sivillere şiddet uygulamaktan suçlu bulunan aşırıcı yerleşimcilere yaptırım uygulayacak.” Açıklamada ayrıca “27 kişinin Fransa topraklarına girişinin yasaklanacağı” bilgisi de paylaşıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada yaptırım uygulanacak kişilerin isimleri verilmedi.

Açıklamada, yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik şiddetinin son aylarda arttığına dikkat çekilerek, “Fransa, bu kabul edilemez şiddeti sert bir şekilde kınadığını bir kez daha teyit eder.”

ABD VE İNGİLTERE DE YAPTIRIM KARARLARI ALDI

ABD’nin ardından İngiltere de dün, dört aşırıcı İsrailli yerleşimciye yaptırım uygulama kararı aldığını açıklamıştı. İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Batı Şeria’daki yasa dışı yerleşimci şiddetinin eşi benzeri görülmemiş düzeyde arttığı belirtilirken, alınan kararla seyahat ve vize yasakları ile mülklerin dondurulması yaptırımlarının uygulanacağı belirtildi. dört isim üzerinde. Açıklamada, bu kişilerin silahla tehdit ettikleri, Filistinlileri yerinden etmek için baskınlar yaptıkları, mülkleri yok etmeye çalıştıkları vurgulandı.

ABD, 1 Şubat Perşembe günü aldığı kararla Batı Şeria’daki dört yerleşimciyi ‘şiddet içeren eylemlere katıldıkları’ ve ‘Filistinlileri öldürdükleri’ gerekçesiyle yaptırım listesine aldı. Açıklamaya göre isimleri David Chai Chasdai, Einan Tanjil, Shalom Zicherman ve Yinon Levi olarak belirlenen yerleşimcilere, Batı Şeria’da şiddet başlatmak, Filistinli sivilleri hedef almak ve evlerini yakmak gibi suçlardan yaptırım uygulandı.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu