Dünya

İngiliz siyasetçiden Türk berberleriyle alakalı ilginç iddialar

İngiltere’de aşırı sağcı ve göçmen karşıtlığıyla bilinen Reform UK Partisi lideri Richard Tice, ülkede yaşayan Türk berberlerle ilgili bir çağrı yaptı. Tice, İngiltere’de çalışan Türk berberlere baskı kurulmasını istedi.

Sosyal medya platformu X’te Türk berberlerle ilgili suçlamalarda bulunan Tice, Türklere ait bu dükkanların “para aklayan uyuşturucu çeteleri tarafından kullanıldığını” iddia etti.

Türk berber dükkanlarıyla ilgili art arda tweet paylaşan Tice, “Polis ve yerel yetkililer hiçbir şey yapmıyor. Bilmiyorlar ve yetersizler ya da biliyorlar ve yolsuzluğa bulaşmışlar ya da sadece korkuyorlar.” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili iddialarını sürdüren Tice, Türk berber dükkanlarının İngiltere’deki ortama zarar verdiğini öne sürdü; Türk berberlerin sadece nakit para kabul ederek vergi kaçırdığını ve para akladığını iddia etti. Türk berberler ise, Tice’ın açıklamalarına tepki gösterdi.

Reform UK Partisi’nin nefret söylemleri ilk değil. Reform UK Partisi’nin Onursal Başkanı Nigel Farage, daha önce Müslüman gençlerin Britanya değerlerinden nefret ettiği yönünde bir açıklama yapmış ve tepki toplamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu