Ekonomi

JPMorgan General Electric hisseleri için Overweight notunu korudu

Çarşamba günü JPMorgan, General Electric hisseleri (NYSE:GE) için Overweight notunu yineleyerek şirketin satış ve kazanç artışı potansiyelini vurguladı. Olumlu görünüm, LEAP motorunun şirketin 2028 yılına kadar 10 milyar dolara ulaşacak faaliyet kârı artışını içeren finansal hedeflerine katkısına bağlanıyor.

Bu büyümenin Ticari Motorlar ve Hizmetler (CES) ve Savunma Tahrik ve Teknolojileri (DPT) segmentleri tarafından yönlendirilmesi bekleniyor.

General Electric yönetimi, 2028 yılına kadar CFM56 motorunun seviyesine yaklaşması beklenen LEAP motorunun kâr artışında önemli bir rol oynamasıyla birlikte, daha önce belirtildiği gibi finansal hedeflerini teyit etti.

Şirketin projeksiyonları, CFM56 atölye ziyaretlerinin 2025’ten sonra kademeli olarak azalacağı, ancak gelirin fiyatlandırma ve iş kapsamı ile sürdürüleceği varsayımına dayanıyor. Ayrıca, yeni uçak üretimi ertelenirse, CFM56 faaliyeti uzun bir süre yüksek kalabilir.

Şirket ayrıca, kullanılmış servis edilebilir malzemedeki (USM) artış nedeniyle CFM56 marj oranı üzerinde bir miktar baskı öngörüyor. Bununla birlikte, bu marj rüzgarlarının 2024’ten sonra azalması bekleniyor. General Electric, 2024 yılı için önceki tahminlere benzer şekilde sabit bir Havacılık ve Uzay marjı oranı öngörüyor.

Segmentleri içinde, yeni uçaklar için motor teslimatlarının daha yüksek bir oranı, artan Ar-Ge ve yeni GE9X motorunun üretiminin artırılması gibi faktörlerin bir karışımı nedeniyle CES marj oranında bir düşüş öngörülmektedir. Buna karşılık, DPT segmentinin CES marjı zorluklarını tedarik zinciri iyileştirmeleri, uygulama ve 2023’teki yüksek seviyeden belirli yatırımların azaltılması yoluyla dengelemesi muhtemeldir.

2024’ün ötesine bakıldığında, yönetim hem CES hem de DPT segmentlerinde marj artışı öngörüyor. LEAP motorunun CES için daha önemli bir kuyruk rüzgarı olması bekleniyor ve Ar-Ge harcamalarının artması öngörülse de satış büyümesini aşmaması gerekiyor. Birleşme ve satın almalar (M&A) açısından yönetim, stratejik, operasyonel ve finansal açıdan uyumlu hedefleri göz önünde bulundurarak seçici bir yaklaşıma sahiptir.

General Electric, birleşme ve satın almalara potansiyel olarak yılda 2 milyar doların üzerinde yatırım yapmayı hedeflemektedir, ancak tamamen çeşitlendirilmiş bir havacılık ve uzay tedarikçisi olmak yerine stratejik olarak mantıklı alanlara odaklanmaya devam edecektir. Uygun satın alma hedefleri ya da değerlemeler mevcut değilse, şirket şu anda nakit parasının çoğuyla yaptığı gibi sermayeyi hissedarlara iade etmeye devam etmeyi planlıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu