Haber

Karşıyaka taraftarı miting yaptı: Yıktığınız stadımızı geri verin

İzmir’de Karşıyaka Spor Kulübü (KSK) taraftarları 10 yıl önce yıkılan ve hala yapılmayan stadyum için sokağa çıktı.

Stat özlemini dile getirmek isteyen taraftarlar, Karşıyaka İlçe Stadı ve Yalı Tesisleri arazisinde bir araya gelerek meşale yaktı ve sloganlar attı.

Etkinlikte konuşan Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı İlker Ergüllü, taraftarın yıllardır yapılmayan stad için yaptığı etkinliğe Karşıyaka Spor Kulübü yönetimi olarak katıldıklarını söyledi.

Karşıyaka Spor Kulübünün bir eğitim öğretim kurumu olduğunu ifade eden Ergüllü, “Yıllarca birçok gence spor hayatıyla beraber kötü alışkanlıklara bulaşmadan büyüme imkanı sağlamıştır. Birçok milli ve değerli sporcu yetişmesine vesile olmuştur. Burası da bizim okul binamızdır. 10 yıl önce bir sebepten yıkıldı ve biz artık burayı geri istiyoruz. Burada İzmir’in bütün önde gelenleri, büyükleri, sevenleri bize destek olmalı ve Karşıyaka artık stadını geri almalı. Bunun için sizlere büyük iş düşüyor. İnşallah hep beraber bunu başaracağız” diye konuştu.

Etkinlikte konuşan Karşıyaka sporcuları da stat özlemini dile getirerek, yapılıncaya kadar eylemlerine devam edecekleri söyledi.

Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı ise yıkılan ve yapılmayan stat için yıllardır mücadele ettiklerini fakat bir sonuç alamadıklarını belirterek, amaçlarının “bağcıyı dövmek” değil, stat yaptırmak olduğunu kaydetti.

Eyleme CHP ve İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları Cemil Tugay ile Ümit Özlale, AK Parti ve İYİ Parti Karşıyaka Belediye Başkan adayları İsmail Çiftçioğlu ile Yetkin Hafızoğlu da katıldı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu