Ekonomi

Kripto çeşitliliği Bitcoin’i geride bırakıyor, Ripple meşru kazançlar elde ediyor

Kripto para piyasası hızla büyüyor ve MarketVector endeksindeki orta seviye ve alt seviye tokenlar Kasım ayında sırasıyla %16 ve %14’lük önemli artışlar gösteriyor. Bitcoin’in Talepte %1’lik mütevazı artışı gölgede bırakan bir değişim yaşanıyor. Bu, Bitcoin’in 1,38 trilyon dolarlık kripto pazarındaki hakimiyetinin %51,5’ten yaklaşık %49’a düşmesine yol açtı. Digital Asset Capital Management, bu artışın Ocak ayından bu yana görülenlerden daha uzun vadeli ve daha geniş ölçekli olduğunu belirtti.

Doğrudan Bitcoin’e yatırım yapan ABD spot borsa yatırım fonlarının beklenen onayı, geçen ayki ralliyi ateşledi. Bu artış yalnızca Bitcoin ile sınırlı değil, aynı zamanda büyük bir DeFi kredi sağlayıcısı olan Aave’deki borçlanma oranlarının %10’u aştığı DeFi sektörlerinde de görülüyor.

İlgili haberlerde, Dalgalanma Labs Inc. ile ilişkili XRP, Ripple’ın SEC’e karşı düzenleyici statüsüne karşı kısmi yasal zaferinin teşvik ettiği %14’lük bir faiz gördü. ByteTree’deki analistler, yatırımcıların Ripple açısından bu gelişmelere olumlu tepki verdiğini öne sürüyor.

Bitcoin, 2021’deki rekor seviyesi olan 69.000 doların altında kalsa da, yatırımcı duyarlılığında bir değişime işaret eden istikrarlı yeni alımlar yaşadı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

habersaraykent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu