Haber

Kurtarma Ekibi Adıyaman’da Deprem ve Doğal Afet Tatbikatı Gerçekleştirdi

Adıyaman’da kurtarma ekibi tarafından deprem ve doğal afet risklerine yönelik uygulamalı tatbikat gerçekleştirildi.

Adıyaman İnsan Hak ve Özgürlükleri İnsani Yardım Vakfı arama kurtarma ekibine, Adıyaman’da 2 gün süren deprem ve deprem sonrasında olası deprem ve doğal afet risklerine karşı neler yapılması gerektiği konusunda eğitim verildi.

İnsan Hak ve Özgürlükleri İnsani Yardım Vakfı Arama Kurtarma Vakfı 7. ve 8. Bölge Koordinatörü Mesut Baykara, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Son dönemde Türkiye’de yaşanan doğal afetler ve özellikle ülkemiz için yüzyılın felaketi olarak yaşadığımız deprem sonrasında, Bölgede, gönüllülere yardımda bulunan gönüllülere Doğada Arama Kurtarma (DAK) ve Kentselde Arama Kurtarma (CAK) eğitimi verildi. Bu kapsamda 20 arkadaşımıza bina hasar türleri, enkazlara güvenli yaklaşım, ekip oluşturma, hasta ve yaralı taşıma teknikleri, malzeme tanıtımı ve kullanımı başta olmak üzere saha tatbikatları konularında eğitim verdik” dedi.

Adıyaman arama kurtarma grup lideri Hüseyin Doğan, eğitimin amacının afetler konusunda farkındalık yaratmak ve istekli arama kurtarma çalışanları yetiştirmek olduğunu söyledi. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu