Teknoloji

Mars’taki NASA araçları 2 hafta boyunca “başıboş” kalacak

NASA’nın açıklamasına göre normal iletişimi engelleyecek bir doğa olayı, Mars’ta keşif robotlarının önümüzdeki iki hafta boyunca yapayalnız kalmasına neden oldu. Mars ve Dünya, yörüngelerinde, güneş kavuşumu olarak bilinen bir hizalamada, kendilerini güneşin karşıt taraflarına yerleştirecek konumlara ulaştılar. NASA, Güneş’ten gelen müdahalelerin zararlı etki yaratma ihtimali nedeniyle bu durum sırasında Mars’taki enstrümanlarına komut göndermemeye karar verdi. risklidiyor.

Bu nedenle herhangi bir sorun yaşamamak için uzay ajansı, gezegenler daha uygun konumlara gelinceye kadar emir vermeye planlı bir ara veriyor. Duraklatma Cumartesi günü başladı ve 25 Kasım’a kadar devam edecek.

Mars Solar kavuşumu her iki yılda bir gerçekleşir ve geziciler bu dönemin birden fazla dönemi boyunca temel sağlık güncellemelerini evlerine gönderebilecek olsalar da, güneşin Mars’ı tamamen kapattığı iki gün boyunca tamamen sessiz olacaklar.

Bu, sabırVe Merakgezginlerin, yaratıcılıkhelikopterin, Mars Keşif Yörünge Aracıve Odysseyile UZMAN Bu, yörüngedekilerin bir süre yalnız bırakılacağı anlamına geliyor. Keşif araçlarında bulunan cihazlar, ilgili görevleri için veri toplamaya devam edecek ancak bağlantı kesintisi bitene kadar bu bilgiyi Dünya’ya göndermeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu