Haber

Muharrem İnce’nin avukatı çekilme sürecini anlattı: FETÖ ve CHP ortak operasyonu

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılan parlamento seçimlerini geçti.

Cumhurbaşkanlığı adayları yüzde 50+1 oyu bulamayınca sonuçlar 28 Mayıs’a ikinci tipe bırakıldı.

14 Mayıs öncesi yaşananların yankısı devam ediyor.

Adaylıktan çekilmesi ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında yer alması için baskı gördüğü öne sürülen Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, adaylıktan çekildi.

‘Ankara Kuşu’ isimli Twitter hesabının kullanıcısı Oktay Yaşar, yaşananların ardından montaj bandı ve geçersiz makbuz komplosu soruşturmasında Ankara’da gözaltına alınarak tutuklandı.

“Burada FETÖ-CHP ortak operasyonu var”

TVNET’te gazeteci Taha Hüseyin Karagöz’ün konuğu olan İnce’nin avukatı Fidel Okan, komplonun bilinmeyenlerini anlattı.

FETÖ’nün servis ettiği yalanların CHP’yi yöneten iki kişi tarafından yayıldığını vurgulayan Okan, “Kemal Kılıçdaroğlu hiç samimi değil. CHP’de bu hesapları bilmeyen mi var? FETÖ ile CHP’nin ortak operasyonu söz konusudur.” .

Fidel Okan dedi ki:

Muharrem İnce kampanyalarını sürdürürken tanıdık gelişmeler de başladı. Baskınlar, itibarsızlaştırma süreçleri… Bu baskınlara karşılık verilmesi gerektiğini söyledim. ‘Ankara Kuşu’ hesabı için işlemlerin hızlı bir şekilde yapılması gerektiğini söyledim. O belgeyle ilgili savcılık ve polisle yapılan görüşmelerin ardından operasyonlar başlatıldı. Gözaltı süreçleri yaşandı. Süreci takip ettim, benim için bir avukat olarak bitti.

‘Ankara Kuşu’ hesabı İnce hakkında kara propaganda yapıp prestijine önemli baskınlar yaparken, bu hesaplara ilişkin hesaplar ortaya çıktı, yurt dışındaki FETÖ’cüler Cevheri Güven ve Ali Yeşildağ. İşin garibi şuydu: Bir yanda FETÖcüler, diğer yanda Ankara Kuşu ve iki CHP yöneticisi bunları sosyal medyada yayan isimler. Özgür Ozan isimli şahıs CHP kongrelerine katılan, konuşmalar yapan bir şahıstır. Diğeri ise doğrudan aynı CHP’ye bağlı. FETÖ var, Ankara Kuşu var, CHP var. Ankara Kuşu’nun eşi de mitinglerde Kılıçdaroğlu ile gönülleri fethediyor.

Bunların hiçbiri samimi değil. CHP’de bu hesapları bilmeyen var mı? Kılıçdaroğlu çok şey biliyor… Demokrat Parti’nin kadın kolları lideri yol arkadaşına bu kadar saldıran bir kişinin eşiyle poz verir mi? Bilmemek imkansız. CHP’liler şu anda bu isimlere çok yakın. Belge daha derine inecek. Burada FETÖ-CHP ortak operasyonu laf konusu oluyor ve Cevheri İnanç bu çalışmaları organize ediyor ve Ali Yeşildağ ile birlikte paylaşımları hazırlıyor, yayıyorlar. Hain bir saldırı yapıyorlar. Bunun da etkisi var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu