Haber

OCAK Parti Lideri Kadir Canpolat: Türk Milletinin canı tehlikede

OCAK Parti Genel Başkanı Kadir Canpolat, “Türk milletinin canı tehlikede. Ocak Partisi ve Osmanlı Ocakları cesaretlidir. Devletimiz bize Kudüs’e gitmemizi emrediyor. Orada askerlerimizin kanı var. Kudüs kutsal bir emanettir.” “

Ocak Partisi lideri Kadir Canpolat, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında konuştu. Önder Canpolat, yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutladık. Yeni yüzyılda vesayetin sürmemesini temenni ediyoruz. Türkiye, güçlü, iradeli, herkesi kucaklayan, birleştirici yeni bir anayasayla girecektir. Böyle bir idari güç ve iradeyle yeni yüzyıl.” sistem. Hep birlikte milletimize hizmet etme imkanına sahip olacağız. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin 100. yılını bir kez daha kutluyorum. Öte yandan İsrail-Filistin savaşı 100. yıldönümünün arifesine denk geliyor. Türkiye’nin 100’üncü yılında sınırlarının genişletilmesi, Türkiye’nin yeniden egemen olmasını istemeyen küresel güçlerin Siyonist İsrail rejimine devlet statüsü vermediği kanaatindeyiz. Bakın iki devlet arasında sorun olabilir. Geçmişte savaş vardı, yine olabilir, olacak. Şu ana kadar savaşı önleyecek kimse olmadı. Bundan sonra yeniden bir savaş çıkacak ama iki devlet arasında. Savaş olduğunda kadınlara, çocuklara, yaşlılara, hastanelere ve özellikle yerel insani yardım alanlarına müdahale edilmiyor. “Sıradan bir devletle karşı karşıya olmadığımız için bir terör devleti çocuklara, kadınlara, yaşlılara, hastanelere saldırıyor” dedi.

‘ZALİMLER KONUSUNDA SESSİZ KALMAYACAĞIZ’

Başkan Canpolat sözlerine şöyle devam etti;

“Türk milleti ölüyor. Biz Kudüs’ü çok özledik. Ocak Partisi ve Osmanlı Ocakları cesaretlidir. Devletimiz bize Kudüs’e gitmemizi emrediyor. Bunu açıkça söylüyorum. Orada askerlerimizin kanı var. Kudüs kutsaldır.” güven.” Diğer dinlere emanet olduğu gibi bize de emanettir. Bu anlamda 3 Kasım’da Erzurum’da bir yürüyüş düzenleyeceğiz. İl ve ilçe başkanlarımızı, bölge halkını o yürüyüşe davet ediyorum. Zulme karşı sessiz kalmayacağız. Gücümüz yetiyorsa elimizle düzeltiriz. Yetmezse dilimizle söyleriz. “Düzelteceğiz. Yeni dönemde güçlü bir Türkiye var. Bu güçlü Türkiye’nin inşasında hepimize görevler düşüyor. Bu sorumluluk sadece hükümetin veya şu veya bu partinin değil. Hepimizin sorumlulukları var. Hepimizin üstümüzü yükseltmesi lazım. Bu vahşete karşı sesinizi duyurun.”

‘ÇOCUKLARIN ÖLMESİNİ İSTEMİYORUZ’

Gazze’de 3 bin çocuğun öldürüldüğünü hatırlatan Cumhurbaşkanı Canpolat, “Birleşmiş Milletler (BM) orada katledilen çocuklar hakkında karar veremezse, aciz olup taraf tutarsa, çocukların ölmesine seyirci kalırsa Ocak Partisi harekete geçer” dedi. BM’den Türkiye Devleti aracılığıyla şunu talep ediyor: Oradaki çocukları bize verin.” . Türkiye’de güvenli bir bölge yaratın. Bize verin, biz hallederiz. İsrailli çocukları bize verin, biz de onlara sahip çıkalım. Çocukların ölmesini istemiyoruz. BM ikiyüzlülüğünü göstermezse çocukların ölmesine izin vermemelidir. BM’nin taraflı tutumunu da kınıyoruz. ” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu