Haber

Şükriye Tutkun, Beşiktaş Belediyesi’ne konser ücretini ödemediği için açtığı davayı kazandı.

Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun, konser bedelini ödemediği gerekçesiyle Beşiktaş Belediyesi aleyhine açtığı 40 bin liralık alacak davasını kazandı.

Sanatçı Şükriye Tutkun, 24 Kasım 2017 tarihinde Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği bir etkinlikte konser verdi. Bu konserin ardından ücretini alamayan Tutkun, Beşiktaş Belediyesi’ne dava açtı.

Tutkun’un avukatı Sezgin Tunç’un İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunduğu dilekçede, Türk halk müziği sanatçısı Tutkun’un 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen etkinliğe belediye başkanının talebi üzerine katıldığı belirtildi. davalı Beşiktaş Belediyesi’ne, ancak konser sonrası ödenmesi gereken konser ücreti ödenmedi.

4 yıldır farklı sebeplerle ödeme yapılmadı.

Dilekçede, davalı belediyenin Tutkun’u farklı konserler düzenleneceği taahhüdüyle beklettiği, farklı ilişkileri olduğu iddiasıyla yaklaşık 4 yıldır kendisine hiçbir şekilde ücret ödenmediği vurgulandı.

Şükriye Tutkun’un konserin hemen ardından yasal yollara ve ihtara başvurmadan durumu defalarca Beşiktaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Mandacı’ya ilettiği ve konserin bedelini talep ettiği belirtilen dilekçede, Mandacı ve Tutkun arasındaki iletişim kayıtlarında borç açıkça kabul edildi. aktarıldı.

Dilekçede Tutkun’un konser alacaklarının ödenmemesi nedeniyle Beşiktaş Belediyesi’ne ihtarname çekerek alacaklarını da talep ettiği ancak rastgele bir ödeme yapılmadığı belirtildi. Faiziyle birlikte davalıdan alınması talep edildi.

“Beşiktaş Belediyesi’nin bu gaspı mahkeme kararıyla durdurulmuştur”

İstanbul 11. Asliye Hukuk Mahkemesi, Şükriye Tutkun’un iddiasını kabul etti.

Talep edilen 40 bin liranın davalı Beşiktaş Belediyesi’nden alınarak davacı Şükriye Tutkun’a verilmesine karar veren mahkeme, bu talebe davanın açıldığı 30 Eylül 2020 tarihi itibarıyla kanuni faiz uygulanmasına karar verdi.

Davayla ilgili açıklama yapan avukat Sezgin Tunç, bu haksız uygulama ile bir sanatçının fikri emeğinin ve icrasının gasp edildiğini belirterek, “Beşiktaş Belediyesi’nin bu yanlış kararı, bu hak gaspı mahkeme kararıyla durdurulmuştur. . O zaman hiçbir sanatçımız bu şekilde mağdur olmaz.” sözlerini kullandı.

aziziyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu