Ekonomi

Tata Motors, Punch EV’nin lansmanıyla elektrikli ürün yelpazesini genişletiyor

MUMBAI – Tata Motors, elektrikli SUV Punch EV’yi Hindistan pazarında piyasaya sürerek elektrikli araç segmentindeki hakimiyetini pekiştirme stratejisinin bir parçası olarak elektrikli araç (EV) yelpazesini genişletti. Çarşamba günü piyasaya sürülen Punch EV’nin fiyatı ₹ 10,99 lakh ile ₹ 14,99 lakh arasında değişiyor ve şirketin acti.ev olarak bilinen yeni Pure EV Mimarisi üzerine inşa ediliyor. Punch EV’nin Hindistan genelinde müşteri teslimatları önümüzdeki hafta başlayacak.

Punch HOUSING’in iki pil seçeneğiyle çeşitli modelleri mevcuttur: 25 kWh ve 35 kWh. Bu güç aktarma organları, potansiyel KONUT alıcıları arasında ortak bir endişe olan menzil endişelerini gidererek 421 kilometreye kadar sürüş menzili sunuyor. Ancak Acti.ev platformu, 300 km’den etkileyici bir 600 km’ye kadar akü menzili seçenekleriyle çeşitli güç aktarma organları kurulumlarına (RWD, RWD veya FWD) izin verir.

Çok taraflılık için tasarlanan Acti.ev platformu, GNCAP ve BNCAP güvenlik protokolleriyle uyumludur ve birden fazla araç tasarımını destekler. Platform aynı zamanda hem AC (7,2 kW ila 11 kW) hem de DC hızlı şarj özellikleriyle donatılmış ve yalnızca on dakikada 100 km’ye kadar menzil sağlayabiliyor.

Tata Motors Genel Müdürü Shailesh Chandra, şirketin filosunun elektrifikasyonuna olan bağlılığını vurguladı ve gelecekteki genişlemelerin ipuçlarını verdi. Chandra, şirketin EV girişimleri için olumlu bir görünümün sinyalini vererek, “Daha fazla EV modeli sunmayı planlıyoruz” dedi. Tata, 2025 yol haritasında bu temelde dört elektrikli araç daha planlıyor: 24’ün başlarında Curvv EV ve Harrier EV; Altroz ​​MESKEN ve Sierra MESKEN daha sonra çıkacak.

Şu anda Tata Motors, Hindistan’daki elektrikli araç pazarında %73’lük değerli bir paya sahip.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu