Haber

Tekirdağ’da AK Partili Belediyeler İsrail Ürünlerini Boykot Ediyor

TEKİRDAĞ’da AK Partili 4 ilçe belediyesi, Gazze’ye yönelik saldırılarını sürdüren İsrail ürünlerini boykot kararı aldı. İsrail menşeli eserler belediyelerin iştiraklerindeki depolara yerleştirildi.

AK Parti, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa, Marmaraereğlisi, Hayrabolu ve Kapaklı ilçe belediyeleri, Gazze’ye yönelik saldırılarını sürdüren İsrail ile İsrail’e desteklerini açıklayan markaların ürünlerini satmama kararı aldı. AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, İsrail’in Gazze’de masum insanları ve çocukları katletmesine AK Parti teşkilatları ve belediyelerinin sessiz kalmadığını belirterek, “AK Parti Tekirdağ teşkilatı olarak Filistin halkının yanında yer alıyor ve insanlık dışı uygulamaları kınıyoruz. Cani İsrail yönetiminin Gazze’deki katliamlarını ve soykırımını kınıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bu boykot hareketinin yaygınlaşması ve kartopu etkisi yaratması için destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

Kararın ardından İsrail ürünleri dolaplardan çıkarılarak Süleymanpaşa Belediyesi’ne bağlı Paşa kafelerindeki depolara konuldu. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Gazze’deki soykırım bitene kadar satışları yasakladıklarını söyledi. İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamı kınadıklarını ifade eden Uzunlar, “7 Ekim’den bu yana devam eden bir katliam var. Dünyanın gözü önünde, dünyanın gözü önünde yapılan bir katliam var. Süleymanpaşa Belediyesi olarak bu olaylara duyarsız kalamazdık. Süleymanpaşa Belediyemizin iştiraki “Bulunduğumuz Paşa kafelerinde İsrail’i destekleyen veya İsrail menşeli her türlü eserin satışını yasakladık. Bugün itibariyle kendi Paşa kahvelerimizden kaldırdık, satışı yapılmayacaktır. AK Partili belediyeye bağlı il müdürlüğüne bağlı şirketlerde yapılan çalışmaları yasakladık ve kaldırdık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu