Ekonomi

Türkiye’nin ilk bungalov mahallesi açıldı

Kurulduğu günden bu yana tek tapulu imarlı ve tahsisli arsa niteliğinde mekanlar üretip tasarlayan, binlerce kişinin hayalini gerçekleştirmesinde değerli rol oynayan Yeşil Vadi şimdi de imzasını atıyor. Türkiye’nin ilk bungalov semt projesi kapsamında Kırklareli’de. Ön taleple büyük ilgi görmeye başlayan Yeşil Mahalle’deki bungalovların yüzde 35’i şimdiden sahiplerini bulurken, projede 59 ve 89 metrekarelik 168 bungalov bulunuyor.

Çeyrek asırdır arsa, gayrimenkul ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren ve özel projelere imza atan Yeşil Vadi, Türkiye’nin ilk bungalov mahallesi Yeşil Mahalle’yi Polat Renaissance Otel’de düzenlediği lansmanla basınla tanıştırdı. Kırklareli’nin Elmacık köyü bitişiğinde, Yıldız Dağları ile çevrili bir lokasyonda hayata geçirilen proje, sosyal donatı alanları ve eşsiz doğasıyla dikkat çekiyor.

ŞEHRİN GERİLİMİNDEN UZAK, DOĞA İÇİ

İki farklı tasarıma sahip ayrıcalıklı bungalov konutların yer aldığı Yeşil Mahalle’de yaşayanlar 250-300 metrekarelik alanlarda kendi sebze ve meyvelerini yetiştirebilecek.

Yeşil Vadi Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Orhan, Türkiye’nin ilk bungalov bölgesi olan projenin detaylarını paylaştı. “1999 yılında kurduğumuz Green Valley bugün bir hayali gerçekleştiriyor. Sahip olduğumuz bilgi, birikim ve tecrübemizle arsa, gayrimenkul ve inşaat alanında çok değerli projelere imza attık. Bugün lansmanını yaptığımız Yeşil Mahalle projemiz Türkiye’nin ilk bungalov mahallesi olma özelliğini taşıyor. Bu proje her kesimden insanın özlediği doğal yaşamın ilk adresi olacak. Projemizde yaşayacak olan sakinlerimiz, şehrin gürültüsünden ve geriliminden uzakta, eşsiz bir doğada kendi sebze ve meyvelerini yetiştirmenin memnuniyetini yaşayacaklardır.”

HUZURLU YAŞAMA MERHABA DİYECEĞİZ

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan pandemi süreci ve Türkiye’nin şok gerçeğinin Yeşil Bölge uygulamasını hızlandırdığını belirten Rafet Orhan, “Yaşadığımız pandemi ve ülkemizin deprem kuşağında yer alması şunu ortaya koyuyor ki; Yeşil Bölge bir projeden çok gerçek bir ihtiyaçtır.
çıkardı Türkiye’nin temeli sağlam şehirlerinden biri olan Kırklareli’ndeki projemizde yaşayacak olan sakinlerimiz, toprağa basabilecekleri, bahçesinde meyve sebze yetiştirebilecekleri, huzur içinde yaşayabilecekleri bir hayata merhaba diyecekler. doğanın kalbi.”

İSTANBUL YAKININDA YÜKSEK YATIRIM POTANSİYELİ

Detaylarının titizlikle planlandığı Yeşil Mahalle projesinin 168 adet bungalov konuttan oluştuğunu belirten Önder Rafet Orhan, “Yıldız Dağları ile çevrili Kofçaz-Elmacık köyünün sonunda yer alan Yeşil Mahalle’nin yüksek bir konumu var. konum itibariyle potansiyeldir. İstanbul’a sadece 120 dakika uzaklıkta olan projemiz kesintisiz olarak yaşanabileceği gibi yakınlığı nedeniyle ailelere de hafta sonunu keyifle geçirme fırsatı sunmaktadır. Ön talep ile büyük ilgi görmeye başlayan projemizde şu ana kadar bungalovların yüzde 35’i sahibini buldu. Lansman avantajlarını kaçırmak istemeyen ve doğada huzurlu bir yaşam arzulayan vatandaşlarımızı projemizi görmeye davet ediyorum.”

SEKTÖRDEKİ YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR

İstanbul ve çevre illerde yatırımlarına devam ettiklerini belirten Rafet Orhan, “Müşterilerimizden çok sayıda talep alıyoruz. Gelen taleplere baktığımızda İstanbul’a yakın müstakil konut sahibi olmak isteyen bir müşteri kitlemiz var. Bu talep doğrultusunda Silivri’de Yeşil İnci Villaları projesini geliştirdik. 59 villadan oluşan bu özel projede inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu projedeki villaların tamamı sahiplerini buldu. Yoğun talep üzerine bu projeye yakın bir lokasyonda 35 villadan oluşan ikinci projemize başladık. Kısa sürede projelerimizin %70’i sahiplerini buldu. Şu anda 3. projemizin hazırlık aşamasındayız, yakında duyurusunu yapacağız. Aslında pandemi-deprem dediğimizde Trakya bölgesindeki vatandaşların ilgisi birkaç yıldır artıyor. Son yıllarda bu bölgede inanılmaz bir yatırım talebi var. Bu talep doğrultusunda Tekirdağ – Şarköy’de çok özel bir proje geliştirdik. Denize sıfır 70 adet engelsiz villadan oluşacak bu butik projeyi yakın zamanda hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

YENİ PROJEMİZ ANKARA’DA, SAHA YATIRIMI SIRASINDA

Gerçekleştirdikleri projelere yatırım yapan vatandaşların değerli kazançlar elde ettiğini ve yoğun talep nedeniyle Trakya’da fiyatların arttığını belirten Rafet Orhan, “Bugüne kadar İstanbul’un da içinde bulunduğu Trakya Bölgesi’nde değerli yatırımlar yaptık. Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale başta olmak üzere, yapmaya da devam ediyoruz. Bu bölge yatırımcısına sürekli kazanç sağlamaktadır. Yoğun talep üzerine Ankara Başşehir Beypazarı semtinde orta gelirli vatandaşlarımız için yeni arsa projemiz için düğmeye bastık. Aynı zamanda yüksek kur ve enflasyon nedeniyle konut ve arsaya ulaşmakta zorlanan vatandaşlarımız için saha yatırımını da portföyümüze katma kararı aldık. Ar-Ge sürecinin tamamlanması ile alanında en avantajlı olanı çok yakında Yeşil Vadi kalitesi ve güvencesiyle satışa çıkacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu