Teknoloji

Yine aynı iddia: iPhone 15’te olmadı, iPhone 16’da olacak mı?

iPhone 15 serisi piyasaya çıkmadan önceki bazı söylentiler, dört iPhone 15 modelinin tamamında fiziksel düğmeler yerine kapasitif düğmeler bulunacağını iddia ediyordu. Ancak beklenenin aksine bu gerçekleşmedi ve şimdi aynı söylentiler iPhone 16 serisi için gündemde.

Economic Daily News’in aktardığına göre, Advanced Semiconductor Engineering, kapasitif düğmeleri iPhone’un her iki tarafında birer tane olmak üzere iki Taptic Engine motoruyla entegre etmek için kullanılacak paket içinde sistem (SIP) modüllerini içeren bir sipariş aldı. Yayın, Apple’ın bir sonraki iPhone’dan ana fiziksel düğmeleri kaldırmayı planladığını ve hem ses hem de güç düğmelerinin katı hal olacağını iddia ediyor.

Temel olarak, katı hal düğmelerinin eklenmesi Apple’ın düğmesiz bir iPhone hayalini gerçekleştirmeye yardımcı olacak. Bunun en büyük avantajı; fiziksel düğmeler olmadığında iPhone’un kırılma ihtimali daha düşük olacak, ayrıca suya ve toza karşı dayanıklılığı da artacak.

Apple’ın iPhone 16 düğmelerini yenileyip yenilemediğini ya da bu söylentilerin bilmediğimiz farklı bir ürünle ilgili olup olmadığını anlamak için daha fazla kaynaktan bilgi edinmemiz gerekiyor. Belki Apple, bu düğmeleri yeni bir iPad için düşünüyor da olabilir. Bekleyelim ve görelim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu