Ekonomi

Yum Çin’in Satış Artışı, Hisse Senedi Fiyatında %13 Artışa ve Restoranlar İçin Daha Yüksek Kar Marjına Yol Açtı

Yum China Holdings (YUMC) dördüncü çeyrekte finansal analistlerin öngördüğünden daha iyi performans göstererek hisselerinin piyasa açılmadan önce %13 oranında artmasına neden oldu.

Şirket, hisse başına 0,25 dolar kazanç bildirdi; bu, beklenen 0,16 doların üzerindeydi. Şirketin bu çeyrekteki geliri, analistlerin ortalama tahmini olan 2,36 milyar doların üzerinde 2,5 milyar dolar olarak gerçekleşti.

KFC’nin geliri geçen yılın aynı dönemine göre %18 artışla 1,87 milyar dolara yükseldi ve 1,79 milyar dolarlık tahminlerin üzerine çıktı. Pizza Hut’ta da önemli bir gelir artışı yaşandı ve önceki yıla göre %23 artışla 496 milyon dolara ulaşarak 470,1 milyon dolarlık tahminleri aştı.

Şirketin restoranlarının kar marjı, bir önceki yılki %10,4’ten %10,7’ye yükselerek %9,6’lık varsayımları aştı.

Dördüncü çeyrekte Yum China 542 yeni restoran açarak toplam restoran sayısını Aralık 2023 sonu itibarıyla 14.644’e çıkardı.

Yum China, 2024 yılı için iki ana stratejiyle hissedarlarının değerini artırmayı planlıyor.

İlk olarak, yönetim kurulu, 5 Mart 2024 tarihinde kayıtlı hissedarlara 26 Mart 2024 tarihinde dağıtılacak üç aylık nakit temettü miktarının %23 oranında artarak hisse başına 0,16 dolara çıkarılmasına izin verdi.

Ayrıca şirket, ABD ve Hong Kong’daki piyasa alımları yoluyla 1,25 milyar dolarlık nominal hissesini geri almayı hedefliyor.

Morgan Stanley analistleri bir raporda, “2024 FAVÖK tahminimizi 13 kat olarak değerlendiriyoruz; bu, Global Master Franchise sahipleri için tipik olan 17 katın altında” dedi.

“Bu değerleme, mevcut mağazalardaki satışlarda %2-3’ten fazla büyüme, restoran seviyesinde yaklaşık %16 marj ve üç katına çıkma potansiyeli şeklindeki uzun vadeli tahminlerimize kıyasla fiziksel varlıklara daha fazla odaklanan bir modeli dikkate alıyor. Birim sayısı.”

Bu makale yapay zekanın yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir insan editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu