Haber

“AK Parti Siyaset Akademisi Kadınlar” eğitim programı yarın Trabzon’da başlıyor

AK Parti Trabzon Kadın Kolları Lideri Meryem Sürmen, “AK Parti Siyaset Akademisi Kadınlar” programının ilk eğitiminin yarın başlayacağını bildirdi.

Sürmen yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları öncülüğünde düzenlenen programın 30 büyükşehirde gerçekleştirileceğini bildirdi.

Sürmen, Trabzon’da gerçekleştirilecek programın ilk haftasında Taha Hüseyin Karagöz, Oya Eronat ve Nilüfer Kuturoğlu’nun siyasi irtibat ve yeni medya, kadın, aile, çocuk politikaları, çevre etiği ve bilinci konularında dersler vereceğini vurguladı.

“Siyasetle ülkesine ve milletine hizmet etmek isteyen kardeşlerimiz için bu büyük bir fırsat. Bu yılın başlarında ‘Siyaset akademide başlar’ sloganıyla düzenlenen siyaset akademisine bu yıl Kadın Siyaset Akademisi de eklendi. ‘ Kadınların siyaset okuryazarlığını artırmak, siyaset alanına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak.”

Kadınların siyasette çok etkin ve üretken bir rol oynadığının altını çizen Sürmen, şöyle devam etti:

“TBMM’deki 101 kadın milletvekilinin 54’ü AK Parti milletvekili olarak görev yapıyor. AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu’nun 75 üyesinden 23’ü kadın üye. Öte yandan AK Parti’nin 5.5 milyonu aşkın milletvekili var. Hanımefendilerimiz Siyaset Akademisi sayesinde kendilerini geliştirecek, her zaman şehrimize ve ülkemize hizmet için ellerinden geleni yapacaklardır. Buna inancımız tam.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu