Ekonomi

Bankalar Birliği Başkanı: “Türk lirası çok cazip hale geldi”

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Ziraat Bankası’nın İstanbul Finans Merkezi’ndeki genel merkez binasında düzenlenen toplantıda ekonomi ve bankacılık alanındaki son gelişmeleri değerlendirdi.

Bankacılık Birliği Lideri Çakar, 2024 yılının daha sakin ancak hazırlıkların tamamlanacağı bir yıl olacağını belirterek, 2025 yılının ülkede düzenlemelerin, düzenlemelerin, otoritelerin konuşulduğu, barışın sağlandığı bir yıl olmasını hedeflediklerini söyledi. Reel sektörün, bilançoların, şirketlerin, yatırımların ve ekonominin konuşulduğu yıl.

Çakar’ın yıl sonu döviz tahmini

Alpaslan Çakar, 2024 sonu dolar/TLDöviz kuruyla ilgili varsayımda bulunurken bu yılın döviz kurunu belirleyin enflasyondanÇok fazla artmayacağını, 39 – 40 bandında olacağını düşündüğünü belirtti.

Ancak Çakar, Avrupa ve Amerika’dan ciddi sermaye girişi beklediklerini söyledi. Türkiye’de kredi büyümesinin bu yıl yüzde 40 civarında olacağı görüşünü paylaşan Çakar, faiz oranlarına ilişkin yorumunu da paylaşarak, ülkenin son çeyrekte faiz indirimi sürecine doğru ilerleyeceği öngörüsünde bulundu. Çakar ayrıca TCMB’nin faizPiyasa beklentileri doğrultusunda artış sürecinin muhtemelen Ocak ayında sona ereceğini düşünüyor.

“Türk Lirası cazip hale geldi”

Alpaslan Çakar, konuşmasına devam ederken TL yatırımlarına da dikkat çekerek, Türk lirasının oldukça cazip hale geldiğine dikkat çekti. Çakar bu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

InvestingPro ile Yatırım Dünyasına Hakim Olun

Finans dünyasında gerçek bir değişim için InvestingPro ile tanışın! Borsa verilerinden gerçeğe uygun değerlere, sağlık durumu analizlerinden profesyonel grafiklere kadar her şey başarıya giden yolda size rehberlik etmek için burada. Özel indirim kuponlarımız ile seçtiğiniz planda %60’a varan avantajlara sahip olursunuz. INVTROZEL1A Ve INVTROZEL2 31 Ocak’a kadar bu kodlarla bu fırsatı kaçırmayın. Çünkü büyük bir yatırım eksiksiz araçlarla başlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu