Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen AK Parti Ankara İlçe Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısı’nda Ankara ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

İŞTE ADAYLAR:

Akyurt: Hilal Ayık
Altındağ: Veysel Tiryaki
Bala: Ahmet Buran
Beypazarı: Tuncer Kaplan
Çankaya: Duhan Kalkan
Çamlıdere: Hazım Caner Can
Çubuk: Baki Demirbaş
Cihan: Hüsamettin Ünsal
Haymana: Özdemir Turgut
Kahramankazan: Serhat Oğuz
Keçiören: Zafer Zaten
Mamak: Asım Balcı
Nallıhan: İsmail Öntaş
Sincan: Murat Ercan
Güdül: Muzaffer Yalçın
Kızılcahamam: Süleyman Acar
Elmadağ: Eyüp Tekiner
Pursaklar: Ertuğrul Çetin
Şereflikoçhisar: Memiş Çelik
Yenimahalle: Abdülkadir Aydoğan

MHP ADAYLARINA 5 İLÇEDE DESTEK VERİLECEK

Buna göre AK Parti, Ankara’nın 25 ilçesinin 20’sinde aday gösterdi. MHP adayları Kalecik, Polatlı, Gölbaşı, Etimesgut ve Ayaş’ta desteklenecek.

ERDOĞAN’DAN DEĞERLİ AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Sevgili hanımlar ve gençler, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Partimizi ve ittifakımızı temsil edecek ilçe adaylarımızı, ardından il adaylarımızı tanıtmaya devam ediyoruz. Yalova ve İstanbul ilçe adaylarını açıkladık. Bugün Ankara ilçe adaylarını açıklıyoruz.

Seçim beyanımızı 30 Ocak Salı günü genel merkezimiz ek binasında milletimizle paylaşacağız.

Yarın İstanbul Büyükşehir Belediye adayımız Murat Kurum proje tanıtımıyla kampanyasını resmen başlatacak. İstanbul geriledi ve gözü başka kanallarda olan yönetimin elinde tıkandı. Adeta fetret dönemine girmiş gibi. İstanbul’u hak ettiği vizyona kavuşturmak için gün sayıyoruz.

Murat kardeşimizin bilgi birikimi, tecrübesi ve depreme hazırlığı başta olmak üzere şehrin sorunlarını çözecek bir aday olduğunu biliyoruz. Umarım İstanbul’da da görür. Altınok ve diğer adaylarımız da yakın zamanda aynı adımları atacaklar.

Ankara’nın Altınok’la altın çağına gireceğine inanıyorum. AK Parti her seçimde milletimizin karşısına güçlü programlarla çıkmış bir partidir. Milletime sesleniyorum bakın, AK Parti yerel seçimlere nerede katılırsa katılsın, muhalefetin hem merkezi hem de yerel yönetimlerin el ele vererek millete hizmette elde edeceği başarıyı yakalaması mümkün değildir. AK Parti ve Cumhur İttifakı dışında projelere önem veren siyasi yapı yok. Çünkü şehirlerimize iş getirmek, millete hizmet etmek gibi bir niyetleri yok. İç çekişmeleri ve ülke düşmanlarıyla iş birliği yapma çabaları nedeniyle programa vakit bulamıyorlar. Şehirlerimiz, yapılan çalışmaları örtbas eden, oyun planlarını yalan ve algı üzerine kuran vasıfsız kişilerin elinde harabeye çevrildi. Yıllarca iktidarda kalan ama hiçbir şey yapmayanlardan bahsediyorum. Analiz dışında her şeyi yaptılar. Pek çok gösteri düzenlediler. Bol bol tatil yaptılar. İç ve dış karanlık çevrelerle ittifaklar kurdular. Belediye birimlerini siyasi paylaşıma meze haline getirdiler. Kibirli tavırlarıyla sergiledikleri komiklikleri saymıyorum bile. Terör örgütünün kontrolündeki partiye ortak olduklarını saymıyorum bile.

Şehirlerimizin ihmali açıklama gerektirmeyecek kadar açıktır. Bunları söylerken amacımız polemik yapmak değil. Biz sadece milletin duygusunu dile getiriyoruz. Bu muhasebeyi sadece muhalefet adayları için yapmıyoruz.

Ülkemizin ilk 3 büyük şehrinde temel atma törenleri yaparak vakit geçiren, kızarması gerekirken şehrine hiçbir projesi yok diye övünen, sadece tabela değiştiren, sadece tabela değiştiren insanların verimsiz yıllarından bahsediyorum. ipotekli insanların iradesi. Milletimiz bunun hesabını sandıkta soracaktır. AK Parti kurulduğu günden bu yana milletimizin gönlünde yer edinmiştir. Sadece emperyalistlerin kendilerine sunduğu senaryoları tekrarlıyorlar.

Zamanımızı ve enerjimizi boşa harcamalarına asla izin vermeyeceğiz. Onun için biz buna gerçek belediyecilik diyoruz. Programlarımızla milletimizin huzuruna çıkıyoruz. Gece gündüz çalışıyoruz, çalışacağımızı söylüyoruz. İşimizi hakkıyla yaparsak, gücümüzü milletimizin emrine verirsek, yalanla değil, gerçek hizmetle milletin karşısına çıkarsak ve gerçek olursak, çarpıklık aslında sıkıntıya girer.

Başkalarının gemilerine yelken açmak için ne tür kirli pazarlıklar yapmaya çalıştıkları bizim için önemli değil. Algı ve kelime oyunlarıyla milleti kandırabileceklerini sansınlar, biz işimize bakacağız. Görevimizi en doğru şekilde yapmaya odaklanacağız.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu