Ekonomi

Ducommun, David Carter’ı yönetim kuruluna kattı

SANTA ANA, Kaliforniya – Ducommun Incorporated (NYSE:DCO), David B. Carter’ın geçtiğimiz Perşembe günü geçerli olmak üzere Yönetim Kuruluna bağımsız yönetici olarak atandığını duyurdu. Carter’ın katılımıyla yönetim kurulunun üye sayısı sekizi bağımsız olmak üzere dokuza çıktı.

Şirketin İnovasyon Komitesine katılan Carter, mühendislik liderliği rollerinde geçirdiği yoğun görev süresinden elde ettiği zengin deneyimi beraberinde getiriyor. Geçmişi United Technologies Corporation’da (UTC) değerli pozisyonlar içeren Carter, Pratt & Whitney Company, Inc., şu anda Raytheon Technologies Corporation’ın (RTX) bir parçasıdır. Şirkette Mühendislikten Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı olarak görev yaptı.

Ducommun Yönetim Kurulu Başkanı, Başkanı ve CEO’su Stephen G. Oswald, Carter’ın şirketin stratejik hedeflerine, özellikle de mühendislik ürünleri ve satış sonrası gelir büyümesine odaklanan 2027 stratejisine katkıda bulunacağına inandığını ifade etti. Oswald’a göre Carter’ın uzmanlığı, hissedarlara verilen taahhütlerin yerine getirilmesi ve uzun vadeli başarının sağlanması için şirketin organik büyüme ve satın alma stratejilerine rehberlik etmede etkili olacak.

Carter’ın kariyerinin öne çıkanları arasında çeşitli havacılık bileşenleri üzerinde ürün tasarımı, geliştirme ve sertifikasyonu yönettiği UTC Aerospace Systems’deki üst düzey görevler yer alıyor. Kapsamlı bilgisi, çeşitli mühendislik eserlerini, küresel mühendislik ekiplerindeki deneyimini ve Boeing ve Airbus gibi büyük üreticilerle olan müşteri ilişkilerini kapsamaktadır.

Virginia Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Carter’ın göreve atanması, havacılık, savunma ve endüstriyel pazarlardaki konumunu güçlendirmeyi hedefleyen Ducommun için stratejik bir hamle olarak görülüyor. 1849 yılında kurulan şirket, Elektronik Sistemler ve Yapısal Sistemler alanında uzmanlaşmış olup, çeşitli uygulamalara yönelik karmaşık ürünler ve bileşenler sunmaktadır.

Bu duyuru Ducommun Incorporated’ın basın açıklamasına dayanmaktadır ve şirketin gelecekteki sonuçlarını etkileyebilecek potansiyel riskler ve belirsizlikler bağlamında değerlendirilmelidir. Ducommun, yayınlandığı tarihten bu yana bu ileriye dönük beyanlarda herhangi bir güncelleme yapmamıştır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu