Haber

Emine Erdoğan ile Topkapı Sarayı gezisi! Devlet ileri gelenlerinin eşleri şaşkına döndü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler İnsani Yerleşim Programı BM-Habitat tarafından her yıl farklı bir şehirde kutlanan ve Cumhurbaşkanlığı himayesindeki bir otelde düzenlenen “Eve Dönüş Etkinliği”ne katıldı. Bu yılki kutlamalar kapsamında Türkiye Cumhuriyeti’nin Dünya Şehirler GünüProgramın ardından konuk devlet başkanlarının eşleriyle birlikte Topkapı Sarayı’na gitti.

Erdoğan, ” ilk bayanlar“Sarayda Hz. Muhammed, sahabeleri ve İslam’daki bazı peygamberlerle ilgili eşyalar sergileniyor” Kutsal Emanetler“dairesini ve Osmanlı hanedanının kıyafetlerini içeriyor” Elbise-i Hümayun“galerili” İmparatorluk HazinesiParçaları gezdi.

Burada sergilenen taht, zırh, dekorasyon ve takı gibi eserleri inceleyerek bilgi alan cumhurbaşkanı eşleri, saraydan çok etkilendiklerini ve eserleri çok beğendiklerini belirtti.

Liderin eşleri ve Emine Erdoğan, Fatih Köşkü’nün balkonundan Boğaz manzarasını izledi.

Ziyarette Malezya Kraliçesi Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, KKTC Başbakanı Ünal Üstel’in eşi Zerrin Üstel, Gambiya Devlet Başkanı Adama Barrow’un eşi Fatoumatta Bah Barrow, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bajram Begaj’ın eşi Armanda Begaj katıldı. , Sierra Leone Devlet Başkanı Julius Maada Bio’nun eşi Fatima Maada Bio, Burundi Devlet Başkanı Evariste Ndayishimiye’nin eşi Angeline Ndayishimiye, Senegal Devlet Başkanı Macky Sall’ın eşi Marieme Faye Sall ve Mozambik Devlet Başkanı Filipe Jacinto Nyusi’nin eşi Isaura Nyusi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu