Ekonomi

Gündoğdu: Kocaeli’deki üretimi destekliyoruz

Yeni nesil otobüsü inceleyen Genel Sekreter Gündoğdu, Kocaeli’de üretimin her zaman yanında olduklarını vurguladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, yeni nesil toplu ulaşım aracı ve Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığı ek yönetim binası üretimini inceledi. Kocaeli’de üretimi büyük önemle desteklediklerini belirten Genel Sekreter Gündoğdu, ulaşımda devrim niteliğinde çalışmalar yürüttüklerini vurguladı. Gündoğdu’ya, Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Ulaşım Daire Başkanı Ahmet Çelebi, Büyükşehir bürokratları ve ISUZU Halk Otobüsü Satış Bölge Sorumlusu Serkan Serttaş ve ISUZU grubu eşlik etti.

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM”

Büyükşehir olarak Kocaeli’de üretimin her zaman yanında olduklarını söyleyen Genel Sekreter Gündoğdu, “Kocaeli’nde üretim olunca çok mutlu oluyoruz. Yeni nesil otobüsü garajımızda incelemek son derece sevindirici. ISUZU yönetimini ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Kocaeli’de üretimin her zaman yanındayız ve desteklemeye hazırız” dedi.

KOCAELİ’DE ÜRETİLMİŞTİR

ISUZU Halk Otobüsü Satış Bölge Sorumlusu Serkan Serttaş, üretilen otobüs hakkında bilgi verdi. Üretimin Kocaeli’de yapıldığını vurgulayan Serttaş, “Yeni nesil, çevre dostu ISUZU Novo Citi Volt model toplu taşıma otobüsü yüzde 100 elektrikli olarak üretildi. 8 metre uzunluğundaki otobüs, 25 oturan, 24 ayakta olmak üzere 49 yolcu kapasiteli olup, engelli erişimine uygundur. Tek şarjla 350 kilometre menzil kat edebilen ve 2 saatte hızlı şarj olan otobüsümüzün akü garantisi 8 yıldır. Otobüsümüz yüksek manevra kabiliyeti ve düşük bakım maliyeti açısından çok iddialı” dedi.

KOORDİNAL ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Gündoğdu, beraberindekilerle birlikte Büyükşehir Ulaşım Dairesi ek idare binasında incelemelerde bulundu. Müteahhit firma yetkililerinden çalışmayla ilgili bilgi alan Gündoğdu, Büyükşehir’in ulaşımda çok değerli adımlar attığına değindi. Gündoğdu, şehrin birçok noktasında eş zamanlı çalışmaların yürütüldüğünü, ulaşım grubunun büyüdüğünü ve ek binaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

EK BİNA TEMEL İMALATLARI TAMAMLANDI

Ulaştırma Daire Başkanlığı tarafından kullanılması planlanan ek idare binası 6.313 metrekare alan üzerinde toplamda 1.974 metrekare kapalı alana sahip olacak. Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan binada ek yönetim binası, depo binası ve açık depo alanı bulunacak. Çevre düzenlemesinin yapılacağı ek idare binası inşaatı kapsamında yapıların temel imalatları tamamlanma aşamasına geldi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu